Zákazníci z Prostějova, Olomouce, Přerova a okolí mohou od 4. září využívat možnosti nákupu potravin z domova od řetězce Tesco. Jeho služba Online nákupy je nově dostupná až 300.000 obyvatelům z Hané. Ti si mohou vybrat z více než 15.000 produktů, které se prodávají ze tutéž cenu v síti kamenných obchodů Tesco, z toho 2.500 je každý týden ve slevách. Celkově může službu Online nákupy už využít až 4,6 milionu zákazníků v Česku.

Nákupy na Hanou se budou zavážet z hypermarketu Tesco v Prostějově, a to denně od 8 do 22 hodin. Tesco také v Prostějově spouští službu Klikni + vyzvedni, která umožňuje objednat si nákup a pak si ho v preferovaný čas a den vyzvednout na obchodě.

Tesco přišlo do Prostějova pár týdnů poté, co tam rozšířil své služby konkurenční online supermarket Rohlik.cz. Za pět dní tam vybral od zájemců 2.000 emailových adres, čímž expanzi na Hanou podmínil. První nákupy bylo možné objednat 14. srpna. Rohlik.cz vozí kromě samotného Prostějova také do jeho okolí do vzdálenosti 10 kilometrů.

Online supermarkt přitom bere zboží mimo jiné od lokálních dodavatelů. „V současné době odebíráme pečivo od Rašnerovy pekárny, která je poblíž města. Jsme v jednání s místními dodavateli z Prostějova, například s uzenářem Makovcem,“ uvedl Marek Haller, marketingový ředitel Rohlíku.